<small>20:00 •  29. 11. 2018 • </small>Beatles revival Mrtvej brouk

Hudba - Beatles revival Mrtvej brouk

20:00 • 29. 11. 2018 • Beatles revival Mrtvej brouk

Beatles revival Mrtvej brouk založili v roce 1999 tehdejší studenti hudební školy v pražském Braníku. Kapela pod vedením známého hudebníka Ondřeje Fencla od té doby věrně prezentuje písně nesmrtelných liverpoolských „Brouků“ ze všech etap jejich existence. Nejedná se o sterilní nápodobu včetně účesů, pohybů a spodního prádla. Na Mrtvém brouku bývá oceňováno, že působí na pódiu živě, samozřejmě při zachování zásadních atributů písní Beatles. A také že se nesoustřeďuje pouze na období 1962-65, ale i na druhou fázi, kdy John, Paul, George a Ringo teprve plně dokázali, co je v nich. Písně jako Here Comes The Sun, Lady Madonna, Let It Be nebo Lucy In The Sky With Diamonds od revivalů „Fab Four“ většinou neuslyšíte, mj. díky tomu, že na rozdíl od Mrtvého brouka nemívají na pódiu klávesy. Samozřejmě nechybí ani veškeré „mersey-sound“ hity typu Help, A Hard Day’s Night, She Loves You, From Me To You, I Wanna Hold Your Hand…


Za 18 let existence má za sebou Mrtvej brouk mj. vystoupení v nespočtu českých měst, v předních českých sálech jako je pražská Malostranská beseda, plzeňská Měšťanská beseda, brněnské Semilasso, olomoucký S-klub a mnoho dalších, včetně akcí soukromých a firemních (mj. ZOO Praha…), napříč republikou, doslova od Šumavy k Tatrám (viz slovenské turné v roce 2013).
Mrtvej brouk úspěšně účinkoval na obnovené premiéře filmu Perný den v pražské Městské knihovně. Hudebníci si uvědomují, že správný muzikant by neměl pouze reprodukovat, proto jsou činní v úspěšných autorských kapelách 5P Luboše Pospíšila, Marsyas, Vladimír Merta trio, Schodiště či Hromosvod.


Bližší informace naleznete na internetových stránkách www.mrtvejbrouk.cz

Vstupné 240 Kč / 190 Kč (studenti, senioři). KONCERT JE K STÁNÍ

 

 

VSTUPENKY

 


Novinky

19. 01. 2019 - Pohádková sezóna pokračuje!

V sobotu v KC Zahrada a každou neděli na Ch. tvrzi

více...

09. 01. 2019 - Kino klub Zahrada: každé pondělí ve Velkém sále

Těšte se na ty nejnovější a oceněné snímky napříč světovou kinematografií!

více...

04. 01. 2019 - Nejbližší večerní koncerty, divadelní představení Přehledně zde

Bluegrassoví COP, divadlo Drahá Mathilda, folkové legendy Žalman a Neřež nebo Malina Brothers s výjimečnými hosty!

více...

04. 01. 2019 - Pozvánka na Chodovskou tvrz:

Trio Lindo, úspěšný stepař Marek Chytra nebo Michal a Daniela Foltýnovi - v lednu na Chod. tvrzi!

více...

03. 01. 2019 - Koncert bluegrassové skupiny COP v únoru v Zahradě!

úterý 5.2. od 20.00!

více...

zahrada kc on Facebook

Twitter


zahradaKC, Kulturní Jižní Město o.p.s., Malenická 1784, telefon: 271 910 246, e-mail zahrada@kczahrada.cz, pokladna otevřená Po – Pá 8 – 20.