<small>18:00 •  27. 08. 2015 • </small>Piána na ulici

Program - Piána na ulici

18:00 • 27. 08. 2015 • Piána na ulici

Otevření Pianina na ulici v Central parku Jižního Města

 

Zveme všechny na zahájení "provozu" dalšího piána, u kterého se můžete báječně zrelaxovat. Ve čtvrtek 27.8. od 18.00 v Centrálním parku na Jižním Městě!

Akce se rovněž zúčastní lidé ze spolku Piána na ulici.

 

Umístění Pianina viz mapa se souřadnicemi:

 

Spolek Piána na ulici od roku 2013 rozmisťuje piana a šachy do českých měst a realizuje veřejné tančírny nebo koncerty na neobvyklých místech. Poukazujeme tím na jednoduché možnosti, jakými téměř každý může spoluutvářet podobu města, ve kterém žije. Rádi pomáháme na svět novým nápadům, které podněcují zájem lidí o své okolí. 

Vše začalo v létě 2013, kdy známý pražský kavárník Ondřej Kobza umístil v Praze prvních pět pian na ulici. Jen tak, pro radost kolemjdoucím. Nápad se začal rychle šířit. Hráčů i posluchačů přibývalo stejně jako zájemců odjinud, kteří chtěli umístit piáno ve svém městě. Dnes síť piánopěstitelů pokrývá více než 30 míst po celé republice a těší nás, že stále přibývají noví nadšenci.

Postupně jsme začali realizovat další nápady. Uspořádali jsme koncerty pro šest pián nebo umístili klavír, pianistu a tanečnice na ponton na Vltavě. Začali jsme spoluorganizovat veřejné tančírny pro všechny věkové kategorie. Vedle pian rozmisťujeme po celé republice také šachové stolky a podněcujeme tak nová plánovaná i nahodilá setkání. Veřejný prostor oživujeme i poesií. Do básní čtených přímo autory se můžete zaposlouchat v Poesiomatu nebo si ve Veršomatu otočit válcem a začíst se do asijských veršů a jejich evropských paralel.

 

Více informací o projektu naleznete zde: http://www.piananaulici.cz/

 

Děkujeme partnerům:

Linhartova nadace

Novatop

BY architects

truhlářství Švábovi

MČ Praha 11

 

 


Novinky

22. 10. 2018 - Zveme vás na dvě jedinečné komedie v KC Zahrada

Těšte se na představení Drahá legrace a Vězeň na Druhé avenue se skvělým hereckým obsazením!

více...

11. 10. 2018 - Večerní koncerty, divadelní představení i celodenní festivaly: Přehledně zde

Lahodící koktejl americko-českého blues, nenapodobitelní bratři Ebenové, nesmrtelné skladby legendárních Beatles a další!

více...

11. 10. 2018 - Hledáme výpomoc do naší kavárny

více...

09. 10. 2018 - Kino klub Zahrada od září opět každé pondělí

Těšte se na ty nejnovější a oceněné snímky napříč světovou kinamatografií!

více...

03. 10. 2018 - Omluva divákům: teleskopická elevace v KC Zahrada

více...

zahrada kc on Facebook

Twitter


zahradaKC, Kulturní Jižní Město o.p.s., Malenická 1784, telefon: 271 910 246, e-mail zahrada@kczahrada.cz, pokladna otevřená Po – Pá 8 – 20.