<small>19:00 •  10. 06. 2015 • </small>Večer Vietnamského filmu: Malá Hanoj, Mat Goc

Film - Večer Vietnamského filmu: Malá Hanoj, Mat Goc

19:00 • 10. 06. 2015 • Večer Vietnamského filmu: Malá Hanoj, Mat Goc

 

Malá Hanoj – rež. Martina Saková  Česko / Německo / Slovensko, 2012, 75 min
Příběh Chung a Nguyet, dvou vietnamských děvčat, zápasících o svou budoucnost v České republice. Časosběrný dokument s podtitulem „Láska, dřina, karaoke“, realizovaný v koprodukci HBO Europe a společností Projector 23 a FilmFrame, se soustřeďuje na vietnamskou komunitu v posttotalitních Čechách. Protagonistkami kroniky jsou dvě nerozlučné přítelkyně, jež původně pracovaly na tržišti v Dubí u Teplic, na nechvalně proslulé silnici E 55. V úvodní epizodě - natočené v zimě roku 2005 - prodávají levné zboží německým turistům. Další kapitoly chronologicky sestaveného svědectví sledují, jak se vyrovnávají s hospodářskou krizí i s vlastními klopotnými osudy. Činorodé dívky musí čelit poklesu kšeftů, způsobených otevřením nové dálnice do Drážďan.  V rozmezí více než šesti let sledujeme kroky, které tyto dvě nejlepší kamarádky podniknou, aby si v Evropě vytvořily nový domov a perspektivu. Dalšími klíčovými postavami snímku jsou dvě Češky, jež si přivydělávají jako chůvy vietnamských dětí:  Věra Kubáňová, která vychovala Chung jako její náhradní babička, a Marta Bláhová, jež se stará o jejího synka. (zdroj: distributor; oficiální web: http://www.malahanoj.com/).

 

 

 

Mat goc – rež. Dužan Duong  Česko / Vietnam, 2014, 19 min
Jak se na Vietnam dívají potomci vietnamských rodičů? Ti, kteří mluví lépe česky než vietnamsky a jimž jsou bližší hodnoty západní kultury než ty rodičovské? Přesně na takové otázky se snaží odpovědět film kombinující dokumentární záběry s prvky inscenace a jasně vyklenutým dramatickým obloukem. Vnucená cesta do Vietnamu se stává pro jednoho ze dvou bratrů příležitostí lépe porozumět svému původu, a takto zprostředkovaně i svým rodičům a vlastně i sobě. Českému divákovi se dostává možnosti nahlédnout za zeď unifikujících kulturních stereotypů a nazřít životadárný pohyb uvnitř menšiny. (zdroj: MFDF Ji.hlava)
Rozhovor s Dužanem Duongem viz http://www.klubhanoi.cz/view.php?cisloclanku=2014112801

Poskončení proběhne beseda s autorem snímku.

 

 

Vstupné na projekci je dobrovolné

 


Novinky

07. 02. 2019 - Kino klub Zahrada: každé pondělí ve Velkém sále

Nejnovější a oceněné snímky napříč světovou kinematografií!

více...

31. 01. 2019 - V době jarních prázdnin 11.-15.2. se naše kurzy nekonají!

více...

29. 01. 2019 - Pozvánka na Chodovskou tvrz:

Česko-slovenské klavírní trio, Valentýnský koncert Musica Dolce Vita a další pořady v únoru na Chod. tvrzi!

více...

19. 01. 2019 - Pohádková sezóna pokračuje!

V sobotu v KC Zahrada a každou neděli na Ch. tvrzi

více...

04. 01. 2019 - Nejbližší večerní koncerty, divadelní představení Přehledně zde

Bluegrassoví COP, divadlo Drahá Mathilda, folkové legendy Žalman a Neřež nebo Malina Brothers s výjimečnými hosty!

více...

zahrada kc on Facebook

Twitter


zahradaKC, Kulturní Jižní Město o.p.s., Malenická 1784, telefon: 271 910 246, e-mail zahrada@kczahrada.cz, pokladna otevřená Po – Pá 8 – 20.