<small>19:00 •  18. 11. 2015 • </small>Večer vietnamského filmu: Země snů

Film - Večer vietnamského filmu: Země snů

19:00 • 18. 11. 2015 • Večer vietnamského filmu: Země snů

Dokumentární film, režie Martin Ryšavý, námět Eva Pechová a Šárka Martínková, kamera Jan Procházka a Martin Ryšavý, Česko, 2009, 67 min

 

Vietnamská komunita v České republice prochází momentálně prudkým přerodem. Část jejích příslušníků se v důsledku ekonomické krize nachází ve velice složitých ekonomických podmínkách, musí opouštět zaběhlé způsoby obživy a hledat nové. Jejich konkurenty se v této situaci stávají noví vietnamští imigranti, kteří se prostřednictvím personálních agentur snaží hledat práci v českých podnicích. Velká část těchto ekonomických přistěhovalců přichází do České republiky s obrovským dluhem za zprostředkování cesty a s přehnanými očekáváními, zároveň bez znalosti jazyka a prostředí, bez znalosti českých zákonů a z nich vyplývajících povinností a práv. Výšše zmíněné faktory vedou k větší zranitelnosti těchto lidí jak z hlediska jejich možného vykořisování, tak z hlediska jejich více či méně nevědomého a často zcela nedobrovolného porušení imigračních zákonů.

Film Země snů přináší zprávu o velice tíživé a často až osobní tragédií hrozící situaci některých z nich a připojuje zasvěcené komentáře zdejších vietnamských starousedlíků a kompetentních osob, které mají za českou stranu starost o imigranty v popisu práce, a už jde o vysoké státní úředníky, právníky nebo zástupce českých podnikatelů, kteří práci vietnamských dělníků využívají.

Film vznikl za podpory Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie a v koprodukci s Českou televizí a v roce 2010 byl oceněn Cenou Pavla Kouteckého za nejlepší domácí dokumentární film.

Přijďte s námi strávit hezký večer v rámci "Večera vietnamského filmu", tentokrát s filmem Zemně snů. Osobní účast přislíbili členové spolku South East Asia - liaison / Klub Hanoi a také autoři filmu, budete mít tak jedinečnou možnost se na cokoliv zeptat, co souvisí s uvedenou projekcí či vietnamským prostředním :-)

Akci pořádá spolek South East Asia - liaison / Klub Hanoi (www.klubhanoi.cz, www.sea-l.cz).

Vstupné na projekci je dobrovolné.


Odkaz na trailer k filmu:

https://vimeo.com/10484649

 


Novinky

17. 09. 2018 - Grilování bez hranic II

Druhé pokračování úspěšné akce, která se konala v červnu

více...

29. 08. 2018 - Pozvánka na Chodovskou tvrz:

Také na tvrzi se těšte na zajímavý program!

více...

24. 08. 2018 - Také od září na vás čeká spousta zábavy a kulturních akcí!

Koncerty, divadla i celodenní festivaly - přehledně zde!

více...

07. 08. 2018 - 14.9.-29.10. Výstava Olga Havlová

Výstavu připravil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

více...

01. 08. 2018 - Kino klub Zahrada od září opět každé pondělí

Těšte se na ty nejnovější a oceněné snímky napříč světovou kinamatografií!

více...

zahrada kc on Facebook

Twitter


zahradaKC, Kulturní Jižní Město o.p.s., Malenická 1784, telefon: 271 910 246, e-mail zahrada@kczahrada.cz, pokladna otevřená Po – Pá 8 – 20.