Kino klub Zahrada: každé pondělí od 19.00

Kino klub Zahrada: každé pondělí od 19.00

Těšte se na ty nejnovější a oceněné snímky napříč světovou kinamatografií!

 

______________________________________________________________________

 

3.12. od 16.30 a 19.00 Kino klub Zahrada: Mamma Mia! Here we go again

Režie: Ol Parker. Muzikál. USA, 2018, 114 minut. Přístupné. Český dabing.

 

Mamma Mia! Největší letní filmová pohoda se vrací. A s ní i nakažlivě lenošivá nálada pohádkového ostrova Kalokairi, nesmrtelná ABBA a herci, kteří si s chutí zopakovali velkolepý řecký mejdan.


Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom! S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni obvyklí podezřelí, včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård).Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo. Benny Anderson, jeden z pilířů skupiny ABBA, se na pokračování podílel jako výkonný producent a slibuje, že pokračování navodí divákům stejně nakažlivou náladu, jakou cítili u jedničky. Jsem moc rád, že se nám vrátili všichni herci, a hlavně že jsme jako mladou verzi Donny obsadili Lily James. Ta holka skvěle zpívá, ale navíc vás hned v první záběru přesvědčí, že tohle je pravá Donna, říká Anderson

 

 

Vstupné 100 Kč / 90 Kč (studenti, senioři), od 16.30 vstupné 60 Kč

Vstupenky ZDE

______________________________________________________________________

 

10.12. od 19.00 Kino klub Zahrada: 3 dny v Quiberonu

Režie: Emily Atef. Drama. Německo, Rakousko, Francie, 2018, 115 minut. FR, N/CZ titulky. Nevhodné do 15 let

 

Pro generace diváků je Romy Schneider naplněním romantického snu – noblesní císařovnou Sissi. Do francouzského letoviska Quiberon přijíždí ale jako zlomená žena, herečka na soumraku kariéry, matka, která se marně snaží navázat vztah k vlastnímu dítěti, osobnost výrazně rozkolísaná sklony k alkoholismu a depresím. V melancholických kulisách přímořského střediska má podstoupit pomyslné vzkříšení, jehož součástí je vedle ozdravných procedur i rozsáhlé interview, které přijíždí udělat novinář německého deníku Stern Michael Jürgs a zdokumentovat fotograf Robert Lebeck, Romyina dávná známost.


Film Emily Atef je hluboce působivým a dojemným portrétem výrazné osobnosti. Nominace na Zlatého medvěda 2018, 7 německých cen v kategoriích nejlepší film, nejlepší režie, nejlepší herečka v hlavní roli, nejlepší herečka ve vedlejší roli, nejlepší herec ve vedlejší roli, nejlepší kamera, nejlepší hudba.

 

 

Vstupné 100 Kč / 90 Kč (studenti, senioři)

Vstupenky ZDE

______________________________________________________________________

 

17.12. od 18.00 Kino klub Zahrada Junior: Mimi a Líza: Záhada vánočního světla a jiné příběhy

Animovaný/rodinný. Slovensko/ČR, 2018, 65 minut.

 

Mimi a Líza jsou nevšední kamarádky. Jedna má oči stále zavřené a druhá je má otevřené dokořán. Ale obě se však umí dívat a společně vidět. Protože svět se dá vidět i rukama i ušima, jen to zkusit… Pásmo krátkých animovaných filmů pro děti (4 – 8 let) a jejich rodiče o neobyčejném přátelství dvou malých holčiček. Hrají (hlasy): Linda Rybová, David Prachař, Roman Říčař, Arnošt Goldflam, speciální host Dagmar Pecková.

 

 

Jednotné vstupné 80 Kč

Vstupenky ZDE

______________________________________________________________________

* Projekce se uskuteční pouze v případě, sejde-li se minimálně 5 diváků. Sezení v sále bude na neadresních sedadlech. Změna programu vyhrazena.

 


Novinky

05. 12. 2018 - Vánoční koncert Jaroslava Svěceného na Chodovské tvrzi ZRUŠEN!

více...

03. 12. 2018 - Nejbližší večerní koncerty, divadelní představení Přehledně zde

SKA žánr Sto zvířat, písničkář Pepa Fousek divadlo Drahá Mathilda a folkové legendy Žalman a Neřež - to vše u nás v KC Zahrada!

více...

28. 11. 2018 - UPOZORNĚNÍ ke středečnímu dopolednímu kurzu jemné jógy

více...

19. 11. 2018 - Kino klub Zahrada: každé pondělí od 19.00

Těšte se na ty nejnovější a oceněné snímky napříč světovou kinamatografií!

více...

16. 11. 2018 - Pozvánka na Chodovskou tvrz:

více...

zahrada kc on Facebook

Twitter


zahradaKC, Kulturní Jižní Město o.p.s., Malenická 1784, telefon: 271 910 246, e-mail zahrada@kczahrada.cz, pokladna otevřená Po – Pá 8 – 20.