Pohádková sezóna 2017/2018

Pohádková sezóna 2017/2018

V sobotu v KC Zahrada (dle programu) a každou neděli na Chodovské tvrzi

 

POHÁDKY V KC ZAHRADA:

 

10.1.2018 od 14.30 Pásmo pohádek: To nejlepší z české animované tvorby - Hvězda betlémská

Zveme vás na promítání nejlepších českých animovaných večerníčků! Projekce je určena přednostně pro děti ze ZŠ a MŠ, ale i pro veřejnost.

 

13.1.2018 od 15.00 Zvířátka a loupežníci - Divadlo Kubko. U nás na statku je všechno v pořádku. Tedy jen do chvíle, než se ztratí kohout. To pravé dobrodružství ale začne až ve chvíli, kdy záchranné výpravě zkříží cestu obávaný loupežník.

 

17.1.2018 od 14.30 Zazpívejme notu pro křiklouna Otu - Divadélko Kůzle. Na okraji lesa žije chasník Ota, který každý den tak huláká, až se hory zelenají. To nedělá moc dobře lesní víle Elfrímě a hejkalovi Helbertovi. Dostanou báječný nápad, jak Otu křičení zbavit. Najdou mu nevěstu. Jestli se jim to podaří a jak vše zvládnou se dozvíte v této pohádce.

 

20.1.2018 od 15.00 O dobrém jídle aneb Když dobře baštíš - Divadlo Vovaď - Pocaď. Zahrajeme Vám pohádku o Jardovi a Tondovi. Jarda a Tonda jsou bráchové a jsou to ještě malí kluci. Prozradíme Vám, co se stane, když byste celý den jedli jenom ze svého tajného šuplíku, plného sladkostí.

 

24.1.2018 od 14.30 Pásmo pohádek: To nejlepší z české animované tvorby - A bylo zima

Zveme vás na promítání nejlepších českých animovaných večerníčků! Projekce je určena přednostně pro děti ze ZŠ a MŠ, ale i pro veřejnost.

 

31.1.2018 od 14.30 Pohádka z Krkonoš - Divadlo Romaneto. Mocný a spravedlivý vládce hor pan Krakonoš potrestá lakomého a panovačného zlého pana hospodáře a všechna zvířátka v jeho horském kralovství si opět mohou v lese začít vesele hrát a zpívat. Autorská úprava příběhu známých postav z pohádek – Ančí, Kuby a pana Myslivečka. Představení je hráno ve třech či čtyřech účinkujících

 

10.2. od 15.00 Kocour v botách - Žili byli tři bratři a tatínek jim nechal dědictví...Nejstarší syn dostal mlýn, prostřední peníze a nejmladší, hm, na toho zbyl jen kocour. Cha chá, jen obyčejný kocour? Ale pozor, on tak docela obyčejný není, on totiž mluví! A dokáže taky ledacos vymyslet a zařídit, třeba princeznu nebo...Nevěříte? Tak se přijďte podívat!

 

17.2. od 15.00 Doleva doprava aneb Pohádka dopravní - Malí diváci se setkají setkají se dvěma školkou povinnými kamarádkami Věrkou a Jindřiškou. Jelikož je Věrka nemocná, Jindřiška se rozhodne, že ji navštíví. Musí ale přes celé město, a tak při své cestě zažije spoustu dobrodružství!

 

24.2. od 15.00 Sněhurka - Divadlo Pruhované panenky. Veršované loutkoherecké představení vycházející z klasické pohádky O třech neposlušných kůzlátkách. Můžete se těšit na loutky kůzlátek vyrobené z ovčího rouna, veselé písničky provázející celé představení zadoprovodu flétny a kytary. Součástí představení je interaktivní dílna, ve které děti učíme písničky a společně si zpíváme a hrajeme.

 

 

_________________________________________________________________________

 

POHÁDKY NA CHODOVSKÉ TVRZI: 

14.1. od 15.00 O Palečkovi - Malé divadélko Praha. Herci na klasickém pohádkovém příběhu dětem citlivě ukazují, jak pevné je pouto mezi rodiči a dítětem. V pohádce pro dva herce je využito kombinace živého herce a loutek. Řada písniček je doprovázena živě - kytara, zobcová flétna. Vhodné pro děti od 3 let. Délka představení: 45 minut.

 

21.1. od 15.00 Povídání o Pejskovi a Kočičce - Nezávislé divadlo. Toto humorné vyprávění patří k základním dílům české dětské literatury. Co se ti dva nerozluční kamarádi spolu „naprováděli“ je známo mnoha generacím dětských i dospělých čtenářů. Jak myli podlahu, našli panenku a zejména jak pekli dort, utkvělo v paměti všem obdivovatelů Čapkova laskavého humoru.

 

28.1. od 15.00 Doktor ZOO - Divadlo Absolon. Roztržitý DOKTOR ZOO učí děti jak (ne)používat teploměr, výuku zvířecí řeči provádí tak, že vědomosti doslova nalije do žákovy hlavy, jestli ovšem nevyčtou ušima, společně s dětmi zakouzlí s žížalími bratry, červy změní na motýly kouzlem zajisté……to vše za vydatné asistence paní KAČABY která není nic jiného než mluvící ponožka. Za to ale všemu rozumí nejlépe.

 

4.2. od 15.00 Pohádky z mechu a kapradí - Veselá pohádka plná hravosti, humoru a písniček Václava Čtvrtka. Daleko za lesem na pasece, pod stromy, V pařezové chaloupce pod mechem a kapradím žili dva skřítci. Menší a zavalitější Vochomůrka a vyšší a hubený Křemílek. Společně žili v chaloupce v lese, kde společně hospodaří a zažívali různé situace. Společně se například snažili vypěstovat květinu nebo ušít kalhoty. Uvádí Nezávislé divadlo.

 

18.2. od 15.00 Osm dní v nebi - Představení "Osm dní v nebi" je volně inspirováno knihou I.B.Singera. Jsou to tři humorné pohádky plné něhy a lásky. Představení provázejí písničky, hraje se s krásnými loutkami. Určeno pro děti od 3 let, možno i starší. Představení vzniklo za podpory Magistrátu hl. m. Prahy. Divadlo Tondy Novotného.

 

25.2. od 15.00 O Smolíčkovi - Veselá pohádka Vlastimila Pešky, na zámé motivy, pro děti předškolního a mladšího školního věku, oficiálně premiérovaná na slavné lodi bratří Formanů v Praze na Vltavě. Písničky na slova autora složil hudební skladatel Richard Mlynář, autorkou mimořádně zdařilé výpravy a loutek je známá výtvarnice Dana Zimová.

 

_______________________________________________________________________

 

Vstupné na pohádku: 50 Kč (40 Kč pro školy - středa v KC Zahrada)

(středeční pohádky jsou přednostně určeny pro děti ze ZŠ, MŠ a školních družin)

 

PŘEDPLATNÉ: 1) 8 VSTUPŮ - 360 KČ (1 VSTUP 45 KČ)

                       2) 16 VSTUPŮ - 640 KČ (1 VSTUP 40 KČ)


1) Předplatné je k dispozici ve dvou variantách: 8 vstupenek na pohádku za 360 Kč (sleva 10%) nebo 16 vstupenek na pohádku za 640 Kč (sleva 20%). Předplatitelská karta je přenosná, to znamená, Na jednu pohádku může přijít libovolný počet diváků, přičemž vám odečteme pouze tolik jednotlivých vstupů, kolik jich skutečně vyčerpáte

2) Předplatné platí na představení v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi

3) Středeční odpolední představení jsou určena přednostně pro školní družiny, pro veřejnost jsou vstupenky k dispozici pouze za předpokladu nenaplnění sálu školními dětmi

4) Kartičky předplatného jsou k zakoupení pouze na pokladně KC Zahrada a Chodovské tvrze, a to od 1.10.2016. Platnost předplatného je do 31.5.2017. Vstupenky nevyužité do tohoto data pozbývají platnost.

5) Vstupenky na konkrétní představení se držiteli předplatného vydávají na základě dostupnosti. Doporučujeme konkrétní místa rezervovat s předstihem na pokladně kulturního centra zahradaKC, na pokladně Chodovské Tvrze nebo na internetovém portálu www.webticket.cz. Zakoupené vstupenky nevyměňujeme ani nevracíme.Pro bližší informace volejte na tel. 271 910 246 nebo pište na emailovou adresu zahrada@kczahrada.cz

 


Novinky

12. 02. 2018 - AKTUALIZOVÁNO: Koncerty a divadelní představení v roce 2017 a 2018:

Podívejte se na nejbližší večerní program v Zahradě. Nově v předprodeji dubnová komedie s Václavem Vydrou!

více...

26. 01. 2018 - Kino klub opět každé pondělí

Těšte se na ty nejnovější a oceněné snímky napříč světovou kinamatografií!

více...

25. 01. 2018 - Pozvánka na Chodovskou tvrz

Přijďte v lednu za kulturou také na tvrz!

více...

09. 01. 2018 - Pohádková sezóna 2017/2018

V sobotu v KC Zahrada (dle programu) a každou neděli na Chodovské tvrzi

více...

02. 01. 2018 - Reprezentační ples MČ Praha 11

V sobotu 3.3. od 19h v Top Hotelu Praha.

více...

zahrada kc on Facebook

Twitter


zahradaKC, Kulturní Jižní Město o.p.s., Malenická 1784, telefon: 271 910 246, e-mail zahrada@kczahrada.cz, pokladna otevřená Po – Pá 8 – 20.