Pohádková sezóna 2017/2018

Pohádková sezóna 2017/2018

V sobotu v KC Zahrada (dle programu) a každou neděli na Chodovské tvrzi

 

POHÁDKY V KC ZAHRADA:

 

2.12. od 15.00 Jak pan Mysliveček se všemi lesními přáteli oslavil Štědrý večer - Divadélko Romaneto. Vánoční setkání Divadélka Romaneta s panem Myslivcem a paní Myslivcovou, děj plný písní a vánočních koled, kdy v závěru celý les plný zvířátek oslaví společně Štědrý večer.

 

6.12. od 14.30 Příběh dědka Všudefouse - Divadlo Anička a letadýlko. Sváteční mystérium inspirované postavou otce Duchaně. Štětinatý dědek Všudefous je na Vánoce sám. Nemá nikoho. Jenom láhev Pepřovice a tvrdou vánočku. Boženka má Pepika, ale Pepik zlobí a chodí čůrat na sníh... Tento příběh je celoročně vánoční. A vánočně celoroční.

 

13.12. od 14.30 Vánoční putování s anděly - Divadlo Pruhované panenky. Loutkoherecké představení, ve kterém dva andělé za pomoci andělské knihy provedou diváky kouzelným obdobím Adventu. Můžete se těšit na čtyři vánoční příběhy: O Svatém Mikuláši, O Cestě panny Marie do Betléma, O Narození ježíška a O Klanění tří králů. Pruhované panenky.

 

20.12. od 14.30 Cesta do Betléma - Divadélko Kůzle. Vydejte se s námi na cestu za Ježíškem do dalekého Betléma ve společnosti přátel Vločkolíny a Sněhulína - dvou sněhových vloček právě na zem spadlých. Přidá se k nám ovečka, kravička i oslík.

 

10.1.2018 od 14.30 Pásmo pohádek: To nejlepší z české animované tvorby - Hvězda betlémská

Zveme vás na promítání nejlepších českých animovaných večerníčků! Projekce je určena přednostně pro děti ze ZŠ a MŠ, ale i pro veřejnost.

 

13.1.2018 od 15.00 Zvířátka a loupežníci - Divadlo Kubko. U nás na statku je všechno v pořádku. Tedy jen do chvíle, než se ztratí kohout. To pravé dobrodružství ale začne až ve chvíli, kdy záchranné výpravě zkříží cestu obávaný loupežník.

 

17.1.2018 od 14.30 Zazpívejme notu pro křiklouna Otu - Divadélko Kůzle. Na okraji lesa žije chasník Ota, který každý den tak huláká, až se hory zelenají. To nedělá moc dobře lesní víle Elfrímě a hejkalovi Helbertovi. Dostanou báječný nápad, jak Otu křičení zbavit. Najdou mu nevěstu. Jestli se jim to podaří a jak vše zvládnou se dozvíte v této pohádce.

 

20.1.2018 od 15.00 O dobrém jídle aneb Když dobře baštíš - Divadlo Vovaď - Pocaď. Zahrajeme Vám pohádku o Jardovi a Tondovi. Jarda a Tonda jsou bráchové a jsou to ještě malí kluci. Prozradíme Vám, co se stane, když byste celý den jedli jenom ze svého tajného šuplíku, plného sladkostí.

 

24.1.2018 od 14.30 Pásmo pohádek: To nejlepší z české animované tvorby - A bylo zima

Zveme vás na promítání nejlepších českých animovaných večerníčků! Projekce je určena přednostně pro děti ze ZŠ a MŠ, ale i pro veřejnost.

 

31.1.2018 od 14.30 Pohádka z Krkonoš - Divadlo Romaneto. Mocný a spravedlivý vládce hor pan Krakonoš potrestá lakomého a panovačného zlého pana hospodáře a všechna zvířátka v jeho horském kralovství si opět mohou v lese začít vesele hrát a zpívat. Autorská úprava příběhu známých postav z pohádek – Ančí, Kuby a pana Myslivečka. Představení je hráno ve třech či čtyřech účinkujících

 

 

_________________________________________________________________________

 

POHÁDKY NA CHODOVSKÉ TVRZI:

 

3.12. od 15.00 Myška Eliška v hříšné vesnici - Myška Eliška je opět na cestách. Blíží se Vánoce a Eliška se dozvěděla o vesnici, kde všechny děti zlobí a ani čert nic nezmůže.Podaří se Elišce děti napravit a naučit se správnému a chování? Hraje Divadlo Myšky Elišky.

 

10.12. od 15.00 Jak pejsek s kočičkou čekali na Ježíška - Před Vánocemi nás čeká spousta práce. Úklid, pečení, nakupování, nácvik koled apod. Jakpak si s tím asi poradí Pejsek a Kočička? Veselé příběhy pro děti od tří let zpívá a hraje Divadlo Tondy Novotného.

 

17.12. od 15.00 Dopis Ježíškovi - Jak napsat dopis Ježíškovi? To je zvlášť před adventem docela důležitá otázka. Kdo nám s tím může poradit? Anděl? Možná by mohl, zvlášť, když je to dobrá duše profesora Zlomtužky…, ale je tu ještě čertík Leo a každou chvíli je jeho přičiněním všechno jinak. Divadlo Absolon.

 

14.1. od 15.00 O Palečkovi - Malé divadélko Praha. Herci na klasickém pohádkovém příběhu dětem citlivě ukazují, jak pevné je pouto mezi rodiči a dítětem. V pohádce pro dva herce je využito kombinace živého herce a loutek. Řada písniček je doprovázena živě - kytara, zobcová flétna. Vhodné pro děti od 3 let. Délka představení: 45 minut.

 

21.1. od 15.00 Povídání o Pejskovi a Kočičce - Nezávislé divadlo. Toto humorné vyprávění patří k základním dílům české dětské literatury. Co se ti dva nerozluční kamarádi spolu „naprováděli“ je známo mnoha generacím dětských i dospělých čtenářů. Jak myli podlahu, našli panenku a zejména jak pekli dort, utkvělo v paměti všem obdivovatelů Čapkova laskavého humoru.

 

28.1. od 15.00 Doktor ZOO - Divadlo Absolon. Roztržitý DOKTOR ZOO učí děti jak (ne)používat teploměr, výuku zvířecí řeči provádí tak, že vědomosti doslova nalije do žákovy hlavy, jestli ovšem nevyčtou ušima, společně s dětmi zakouzlí s žížalími bratry, červy změní na motýly kouzlem zajisté……to vše za vydatné asistence paní KAČABY která není nic jiného než mluvící ponožka. Za to ale všemu rozumí nejlépe.

 

_______________________________________________________________________

 

Vstupné na pohádku: 50 Kč (40 Kč pro školy - středa v KC Zahrada)

(středeční pohádky jsou přednostně určeny pro děti ze ZŠ, MŠ a školních družin)

 

PŘEDPLATNÉ: 1) 8 VSTUPŮ - 360 KČ (1 VSTUP 45 KČ)

                       2) 16 VSTUPŮ - 640 KČ (1 VSTUP 40 KČ)


1) Předplatné je k dispozici ve dvou variantách: 8 vstupenek na pohádku za 360 Kč (sleva 10%) nebo 16 vstupenek na pohádku za 640 Kč (sleva 20%). Předplatitelská karta je přenosná, to znamená, Na jednu pohádku může přijít libovolný počet diváků, přičemž vám odečteme pouze tolik jednotlivých vstupů, kolik jich skutečně vyčerpáte

2) Předplatné platí na představení v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi

3) Středeční odpolední představení jsou určena přednostně pro školní družiny, pro veřejnost jsou vstupenky k dispozici pouze za předpokladu nenaplnění sálu školními dětmi

4) Kartičky předplatného jsou k zakoupení pouze na pokladně KC Zahrada a Chodovské tvrze, a to od 1.10.2016. Platnost předplatného je do 31.5.2017. Vstupenky nevyužité do tohoto data pozbývají platnost.

5) Vstupenky na konkrétní představení se držiteli předplatného vydávají na základě dostupnosti. Doporučujeme konkrétní místa rezervovat s předstihem na pokladně kulturního centra zahradaKC, na pokladně Chodovské Tvrze nebo na internetovém portálu www.webticket.cz. Zakoupené vstupenky nevyměňujeme ani nevracíme.Pro bližší informace volejte na tel. 271 910 246 nebo pište na emailovou adresu zahrada@kczahrada.cz

 


Novinky

04. 12. 2017 - Krajiny světa

Prosincová výstava FOTOINSTITUTU.CZ z fotoexpedic

více...

01. 12. 2017 - Pohádková sezóna 2017/2018

V sobotu v KC Zahrada (dle programu) a každou neděli na Chodovské tvrzi

více...

30. 11. 2017 - Kino klub opět každé pondělí

Těšte se na ty nejnovější a oceněné snímky napříč světovou kinamatografií!

více...

23. 11. 2017 - Pozvánka na Chodovskou tvrz

Alexander Shonert, Petra Brabencová se svým Triem či pravidelná šansonoá setkání - v prosinci na tvrzi!

více...

22. 11. 2017 - AKTUALIZOVÁNO: Koncerty a divadelní představení v roce 2017 a 2018:

Podívejte se na nejbližší večerní program v Zahradě

více...

zahrada kc on Facebook

Twitter


zahradaKC, Kulturní Jižní Město o.p.s., Malenická 1784, telefon: 271 910 246, e-mail zahrada@kczahrada.cz, pokladna otevřená Po – Pá 8 – 20.