Pohádková sezóna pokračuje!

Pohádková sezóna pokračuje!

V sobotu v KC Zahrada a každou neděli na Ch. tvrzi

 

I v letošním roce pro Vás hrajeme pohádky: lidové i autorské, hrané i loutkové, veselé i trochu smutné. Ale všechny takové, aby se dětem líbily. Nadále také dvě středy v měsíci promítáme to nejlepší z českých animovaných večerníčků (vstupné jen 10 Kč!)

 

Nejbližší představení v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi jsou níže:

 

KC ZAHRADA:

středa 9.1. / 14.30 Co snídají tygři

DS Amartum

Co se všechno stane, když přijde do Lesa nový obyvatel a měl by snídat? Co vlastně snídá takový tygr? On sice tvrdí, že tygři mají všechno rádi, ale je to opravdu tak? A potřebuje tygr medicínu na zesílení? A co se stane, když takový tygr kýchne? Veselé scénky z příhod tygra a dalších zvířátek v Lese líčí také situaci, která nastane, když tygr leze na strom. Na závěr si Prasátko vzpomene, jaké to bylo, když předstíralo, že je Klokánek. Veselé příhody Tygra a dalších zvířátek v Lese zahraje Divadelní spolek Amartum.

 

sobota 12.1. / 15.00 Kryštůfek a lesní bytosti

Divadlo Pruhované panenky

Kryštůfek se ztratil v lese. Svůj strach ale překoná, a protože má dobré srdce, pomohou mu bytosti, které nemůžeme běžně vidět - Paní Voda, Král stromů a Víla květin. Vhodné pro děti od 3 let.

 

středa 16.1. / 14.30 Pásmo animovaných pohádek: To nejlepší z české animované tvorby

Broučci I. - 1. část

Dvanáctidílný animovaný loutkový seriál vznikl v roce 1995 na motivy známé stejnojmenné knihy Jana Karafiáta. Scénář k seriálu vznikl ve spolupráci Anny Juráskové a Vlasty Pospíšilové. Večerníkový seriál Broučci patří bezesporu k největším animovaným projektům, které byly u nás realizovány.

 

sobota 19.1. / 15.00 Maringotka

Divadlo Bilbo Compagnie

Taškařice začíná, když udýchaný klaun uprostřed manéže nachází papírem obalený balík. Jinak nic. Jsem tu správně? Neslyšíte troubit slony? Frkání koňů? Co podnikneme, než přijedou?… Zkusím se do nich převtělit!… Hola! V kapse mám knihu Cirkus Abrafrk přítele Daniela Charmse!… A co tu dělá ten balík? Je tvůj nebo tvůj? Koukneme do něj? Počmáráme ho? Zkusím trhnout?… Co s utrženými papírovými kousky?…

 

středa 23.1. / 14.30 Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Divadlo vi.TVOR

Pohádka pro nejmenší, na níž se nenudí ani dospělí. Představení je určeno dětem od tří let, ale nenudí se na něm ani dospělí. Diváci v něm mohou vidět stylově netradiční loutky a být svědky pohádkových kouzel, která k tomuto příběhu neodmyslitelně patří.

 

sobota 26.1. / 15.00 Bramborové království

Loutky bez hranic

Král Brambor Bramborovič I. a jeho choť královna Brambora Bramborovna II. vyhlašují, že kdo zneškodní strašného draka Friťáka, který se usadil na Bramborovém kopečku, dostane ruku princezny Bramborky a půl bramborového pole k tomu – kdo se odváží bojovat proti takovému nepříteli? Že by statečný princ Karotka?

 

středa 30.1. / 14.30 Pásmo animovaných pohádek: To nejlepší z české animované tvorby

Broučci II. - 2. část

Dvanáctidílný animovaný loutkový seriál vznikl v roce 1995 na motivy známé stejnojmenné knihy Jana Karafiáta. Scénář k seriálu vznikl ve spolupráci Anny Juráskové a Vlasty Pospíšilové. Večerníkový seriál Broučci patří bezesporu k největším animovaným projektům, které byly u nás realizovány.

 

 

 

CHODOVSKÁ TVRZ:

neděle 13.1. / 15.00 Pohádka pošťácká

Divadelní spolek MIM o.s.

Byli jste někdy na staré poště? A byli jste tam v noci? A víte, co se stane, když nenapíšete na dopis adresu? V Pohádce pošťácké se na starou poštu podíváte s panem Kolbabou. V noci se seznámíte s poštovními skřítky, a kvůli dopisu bez adresy projedete celou českou zemi.

 

neděle 20.1. / 15.00 Jak to bylo, pohádko?

Účinkují: hudebnice Eliška Holá (kytara) a herečka Anna Marková Císařovská (zpěv).

Znáte Hrubínovy pohádky? Už jste je někdy slyšeli zpracované pro kytaru a hlas? A hlavně.... už jste se někdy na koncertě zapojili přímo do samotného koncertování? Program totiž bude i ve vaší režii!  Na koncertě zazní výběr ze 14 pohádek z knihy 2x7 pohádek Františka Hrubína zhudebněných některými předními českými skladateli.

 

neděle 27.1. / 15.00 O Palečkovi

Malé divadélko Praha

Herci na klasickém pohádkovém příběhu dětem citlivě ukazují, jak pevné je pouto mezi rodiči a dítětem. V pohádce pro dva herce je využito kombinace živého herce a loutek. Řada písniček je doprovázena živě - kytara, zobcová flétna.

 

 

Vstupné na pohádky (divadlo) 50 Kč, pro školy vstupné 40 Kč (středy). Na promítání je vstupné 10 Kč. Středeční pohádky a projekce jsou přednostně určeny pro děti z MŠ, ZŠ a školních družin. Pro veřejnost pouze v případě nenaplnění sálu dětmi z MŠ a ZŠ

 


Novinky

09. 01. 2019 - Kino klub Zahrada: každé pondělí ve Velkém sále

Těšte se na ty nejnovější a oceněné snímky napříč světovou kinematografií!

více...

08. 01. 2019 - Pohádková sezóna pokračuje!

V sobotu v KC Zahrada a každou neděli na Ch. tvrzi

více...

04. 01. 2019 - Nejbližší večerní koncerty, divadelní představení Přehledně zde

Písničkář Pepa Fousek, bluegrassoví COP, divadlo Drahá Mathilda a folkové legendy Žalman a Neřež!

více...

04. 01. 2019 - Pozvánka na Chodovskou tvrz:

Melodické Trio Lindo, úspěšný stepař Marek Chytra nebo Michal a Daniela Foltýnovi - v únoru na Chod. tvrzi!

více...

03. 01. 2019 - Koncert bluegrassové skupiny COP v únoru v Zahradě!

úterý 5.2. od 20.00!

více...

zahrada kc on Facebook

Twitter


zahradaKC, Kulturní Jižní Město o.p.s., Malenická 1784, telefon: 271 910 246, e-mail zahrada@kczahrada.cz, pokladna otevřená Po – Pá 8 – 20.