Zahrada KC

Zahrada KC

...a Jižní Město kvete!

KC Zahrada funguje jako kulturně – sociální centrum Jižního Města. Nejen pro místní obyvatele připravuje kulturní program a vzdělávací a volnočasové aktivity. Některé z kulturních akcí realizuje ve veřejném prostoru s cílem podpořit komunitní život v lokalitě. Osvědčil se prostor komunitní zahrady, která se stala místem setkání nejen návštěvníků KC Zahrada, ale i obyvatel širokého okolí.

 

KC Zahrada programově cílí na všechny skupiny návštěvníků -  děti, rodiny s dětmi, školní mládež, dospělé i seniory. Realizuje mnoho kulturních akcí (koncertů, divadelních představení pro děti i dospělé, filmových projekcí a dalších). Jsou zde rovněž pořádány vzdělávací programy (např. jazykové kurzy), volnočasové aktivity pro děti i dospělé (výtvarné a pohybové), programy pro školy a různé workshopy. Významnou složkou činnosti je produkce jednorázových akcí (Jihoměstský masopust, Čarodějnice a Den dětí, Dušičkový a Mikulášský průvod).

 

Během koncertů v Zahradě můžete slyšet Luboše Pospíšila a jeho skupinu 5P, Ivo Jahelku s Miroslavem Palečkem, Wabiho Daňka, Vladimíra Mertu, Petra Vondráčka a skupinu Knezaplacení, Vlastu Redla, Roberta Křesťana s Druhou trávou, Jiřího Dědečka a Vladimíra Mišíka, skupiny Jablkoň, Javory, Poutníci, Nezmaři, Asonance, Fleret se Zuzanou Šulákovou, Malina Brothers a Sto zvířat, ale i oblíbené revivaly Qeenie world Qeen tribute band a Pangea – The Beatles Revival nebo irskou skupinu The Led Farmers.

 

Kvalitní divadelní zážitek bez nutnosti cestovat za divadlem do centra Prahy nabízí KC Zahrada. I na Jižním Městě se můžete setkat se známými herci, jako je Stanislav Zindulka, Alois Švehlík, Šárka Vaculíková, Ljuba Krbová, Jan Potměšil, Jakub Špalek, Petr Nárožný, Naďa Konvalinková, Jana Švandová, Rudolf Hrušínský, Simona Stašová, Oldřich Vízner a další.

 

Kino Klub Zahrada nabízí především současné evropské oceněné filmy, jako protiváhu mainstreamové nabídky multikin. Promítá každé pondělí od 19h.

 

Každý týden jsou na programu Pohádky pro školy, školní družiny a sobotní pohádky pro rodiny s dětmi.

 

KC Zahrada nabízí také bohatý program pro seniory.  Taneční odpoledne k tanci i poslechu, hudební pořady (Josef Zíma, dále Blanka Tůmová a Pavel Skalický, Karel Štědrý, Miroslav Paleček, Ivanka Devátá, Zuzana Bubílková, Pražský salonní orchestr, Milan Černohouz, Marta Kubišová a Petr Malásek, Josef Laufer, Věra Nerušilová, Stanislav Hložek a Karel Bláha.

 

Řada aktivit se v KC Zahrada věnuje integraci cizinců. (Divadelní představení s dětmi z Ruska, Ukrajiny, Kamerunu, Saúdské Arábie i Velké Británie, Kreativní dílny pro děti a mládež, výtvarné dílny a architektonické procházky pro žáky ZŠ, Multikulturní setkání – Dialog kultur, Grilování bez hranic i příměstské tábory.)

 

Tým KC Zahrada pravidelně realizuje akce ve veřejném prostoru, které jsou zdarma a nabízejí kulturní vyžití občanům přímo v ulicích. Jedná se o Jihoměstský masopust, Čarodějnice na Tvrzi, Dětský den na tvrzi, Dušičkový průvod a Mikulášský průvod.

 

KC Zahrada dlouhodobě spolupracuje s Petrem Šušorem a každé první úterý v měsíci nabízí oblíbené skupinové bubnování. Ve spolupráci s Unií českých pěveckých sborů pořádá KC Zahrada celostátní soutěžní přehlídku neprofesionálních dětských pěveckých sborů „Zahrada písní“.  Úzce spolupracuje s Rodinným centrem Babočka a unikátní je Festival pro ty úplně nejmenší KUK!, realizovaný Studiem Damúza.

 

KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO o.p.s. (KJM o.p.s.)

Kulturní centrum Zahrada, Chodovská tvrz a Místní lidová knihovna.

Hlavním cílem organizace je vytvářet živé centrum kulturního a společenského dění Jižního

Města a prostřednictvím výše uvedených složek připravovat pro obyvatele kulturní program a vzdělávací a volnočasové aktivity. Některé akce realizuje ve veřejném prostoru s cílem podpořit komunitní život. Akce jsou organizovány ve vzájemné synergii všech subjektů. Činnost obou kulturních center je hlavním pilířem kulturního a uměleckého dění v lokalitě. Spojením dvou zcela odlišných typů kulturních domů vzniká ojedinělá možnost aktivně působit na širokou skupinu obyvatel v podstatě bez omezení. KJM prostřednictvím svých středisek významnou měrou přispívá k rozvoji a prezentaci nejrůznějších uměleckých žánrů a forem, k dostupnosti kulturních služeb pro obyvatele městské části Praha 11 a obecně ke kultivaci místního prostředí.

Ve své činnosti si klade mj. za cíl pořádat takové kulturní akce, které vystupují z lokální úrovně a mají celopražský přesah (např. činnost galerie Chodovská tvrz).

 

 


Novinky

07. 02. 2019 - Kino klub Zahrada: každé pondělí ve Velkém sále

Nejnovější a oceněné snímky napříč světovou kinematografií!

více...

31. 01. 2019 - V době jarních prázdnin 11.-15.2. se naše kurzy nekonají!

více...

29. 01. 2019 - Pozvánka na Chodovskou tvrz:

Česko-slovenské klavírní trio, Valentýnský koncert Musica Dolce Vita a další pořady v únoru na Chod. tvrzi!

více...

19. 01. 2019 - Pohádková sezóna pokračuje!

V sobotu v KC Zahrada a každou neděli na Ch. tvrzi

více...

04. 01. 2019 - Nejbližší večerní koncerty, divadelní představení Přehledně zde

Bluegrassoví COP, divadlo Drahá Mathilda, folkové legendy Žalman a Neřež nebo Malina Brothers s výjimečnými hosty!

více...

zahrada kc on Facebook

Twitter


zahradaKC, Kulturní Jižní Město o.p.s., Malenická 1784, telefon: 271 910 246, e-mail zahrada@kczahrada.cz, pokladna otevřená Po – Pá 8 – 20.