Zahrada KC

Zahrada KC

...a Jižní Město kvete!

ZahradaKC je barevná, otevřená a nekonvenční. Na Jižním Městě vytváří živé centrum kulturního a společenského dění evropského střihu. Výzvu k aktivitě a společnému setkávání vyslyší ročně více než 40 000 lidí, kteří přichází trávit svůj volný čas v divadelním hledišti, na koncertech, kurzech či dílnách. Nejen pro místní obyvatele připravujeme:

Vzdělávací a volnočasové aktivity
Pravidelné dílny a kurzů nabízejí atraktivní program dětem, mládeži, dospělým i seniorům. Atraktivní program kurzů konkuruje tradičním kroužkům, jejichž nabídka je často zkostnatělá a málo reaguje na vaše potřeby
Například: kurzy yoyo, žonglování, cirkusová školka, beatbox, škola animace, filmová dílna

Kulturní program
V Zahradě jsou k vidění respektovaní interpreti a divadelní soubory z celé republiky. Divadelní a hudební představení doplňovaná filmovými projekcemi jsou určená zejména pro diváky z Jižního Města. Vzhledem k dramaturgické koncepci a jejímu důrazu na uměleckou kvalitu však program často láká i diváky z širšího okolí.
Koncertovali u nás: Jan Budař, Fast Food Orchesta, Robert Křesťan a Druhá tráva, Karel Plíhal, Lenka Dusilová a Beata Hlavenková, Pavel Dobeš, Jiří Schmitzer, Katka García, Mňága a Žďorp a spousta dalších
S divadlem hostovali: Činoherní studio Ústí nad Labem, Studio Dva, Divadlo Drak, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Jihočeské divadlo České Budějovice, Divadlo Lampion Kladno

Venkovní akce
Díky aktivitám, které se odehrávají ve veřejném prostoru, přímo pod okny obyvatel Jižního Města a za přítomnosti kolemjdoucích, minimalizuje ZahradaKC bariéry přístupu k umění. Obyvatelům nabízí kulturní program zdarma v prostoru, kde se každodenně pohybují. Tak s nimi navazuje úzký vztah a přispívá k jejich souznění s místem, kde žijí.
Například: Street For Art, Hudba mezi bloky, země—město, Mikulášský a Dušičkový průvod

Produkční centrum
Díky práci produkčního, koprodukčního a rezidenčního centra je ZahradaKC propojena s podobnými zařízeními v Evropě a může dosáhnout na financování z mezinárodních zdrojů. Nezávislým projektům poskytuje ZahradaKC  prostor a zázemí a podporuje tak jejich vznik. Tyto projekty pak reprezentují ZahradaKC  na mezinárodních festivalech.
Například: Ioana Mona Popovici, Zoja Smutny, Lenka Bartůňková, Jiří Havelka

 

*

 


Novinky

12. 06. 2018 - Čáry, čmáry malování

Výstava výtvarných prací zákl. škol na Praze 11 a ZUŠ Jižní Město

více...

11. 06. 2018 - Tóny Chodovské tvrze 2018:

15. ročník letního hudebního festivalu na nádvoří Chodovské tvrze

více...

29. 05. 2018 - Kino klub opět každé pondělí

Těšte se na ty nejnovější a oceněné snímky napříč světovou kinamatografií!

více...

29. 05. 2018 - Pozvánka na Chodovskou tvrz

Přijďte v červnu na tvrz na moderní i klasický jazz nebo na duo arménsko-tureckého usmíření.

více...

28. 05. 2018 - Koncerty a divadelní představení v roce 2018:

Podívejte se na nejbližší večerní program v Zahradě! Nové květnové divadelní představení v prodeji!

více...

zahrada kc on Facebook

Twitter


zahradaKC, Kulturní Jižní Město o.p.s., Malenická 1784, telefon: 271 910 246, e-mail zahrada@kczahrada.cz, pokladna otevřená Po – Pá 8 – 20.